• rozwiń

Fundusze znów rosną w siłę

Fundusze znów rosną w siłę
Foto: TVN24 Foto: Do TFI napłynęło w maju ponad 600 mln zł nowych środków

Analizy Online szacują, że w maju do TFI trafiło 650 mln zł nowych środków. Z powodu spadków na giełdzie w maju aktywa zarządzane przez towarzystwa spadły o 2,6 proc., ale utrzymały się powyżej 101 mld zł - poinformowały we wtorek Analizy Online. Tak więc rzeka pieniędzy do funduszy płynie nieprzerwanie od 13 miesięcy.

- Według informacji pozyskanych przez Analizy Online wartość aktywów zgromadzonych w funduszach inwestycyjnych na koniec maja spadła o około 2,6 proc. Jednak mimo zniżki środki zarządzane przez TFI utrzymały swoją wartość powyżej granicy 100 mld zł - napisano.

- Według naszych szacunków maj to jednocześnie kolejny miesiąc, w którym saldo wpłat do funduszy przewyższyło wartość środków wycofywanych z nich przez klientów Wpłaty i umorzenia były 13 raz z rzędu dodatnie. Tym razem ta nadwyżka wyniosła około 650 mln złotych - powiedział w TVN CNBC Biznes Tomasz Publicewicz z Analiz Online.

Zgodnie z informacjami Analiz Online, najwięcej środków trafiło do funduszy pieniężnych oraz dłużnych, choć maj przyniósł też dodatni bilans w grupie funduszy polskich akcji.

Co ciekawe, napływ pieniędzy do funduszy w maju nastąpił pomimo znacznego pogorszenia koniunktury na giełdzie. Również z tego powodu najlepsze wyniki odnotowały fundusze pieniężne, zwłaszcza denominowane w dolarach i jenach.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane