• rozwiń

Fundusz gigant zarządza 4,3 bln dolarów

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Spółka BlackRock w swoich funduszach zarządza astronomiczną kwotą 4,3 bilionami dolarów. Gdyby firma zdecydowała się kupić wszystkie spółki notowane na GPW, to wydałaby jedynie 4 proc. wartości zarządzanych aktywów.

Fundusz BlackRock w trzecim kwartale ubiegłego roku zarządzał aktywami wartymi 4,3 biliony dolarów. To ośmiokrotność Polskiego PKB.

Fundusze akcji zarządzane przez BlackRock zyskały w ostatnim kwartale 2012 roku o 24 proc. - Wyniki funduszu o wiele przekroczyły wszelkie prognozy - uważa Stephen Foley, korespondent inwestycyjny "Financial Times".

Zysk z każdej akcji wyniósł 4,86 dolarów. To 24 proc. w ostatnim kwartale 2012 roku. Analitycy przewidywali wzrosty, ale nie aż tak wysokie. Szacowali, że akcje zarządzane przez fundusz BlackRock wzrosną o 11 proc.

Potężny fundusz

BlackRock to firma globalna, która zarządza aktywami klientów z Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i Afryki. Firma zatrudnia ponad 9,3 tys. specjalistów, a jej biura zlokalizowane są w 26 państwach na całym świecie. Z jej usług mogą korzystać każe klienci z Polski.

Jest jednym z wiodących światowych dostawców usług globalnego zarządzania inwestycjami. Zajmuje się też doradztwem i zarządzaniem ryzykiem. Spółka jest największym udziałowcem połowy z 30 największych firm świata. Należą do niej m.in. obligacje, surowce, fundusze nieruchomości.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane