• rozwiń

FSO dla Chińczyków lub Hindusów

FSO dla Chińczyków lub Hindusów
Foto: TVN24 Foto: Co dalej z FSO?

Zarząd warszawskiego FSO prowadzi rozmowy z kilkoma inwestorami z Chin i Indii o rozpoczęciu nowej produkcji na Żeraniu. Spółka na razie nie ujawnia jednak żadnych szczegółów negocjacji, ale zdaniem Wojciecha Drzewieckiego z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w grę wchodzą tylko dwie firmy: hinduska Mahindra i chińska Cherry.

Z końcem lutego z FSO odejdzie około 1200 z 1800 zatrudnionych osób, którym już w listopadzie 2010 r. wręczono wypowiedzenia.

Media informowały ostatnio, że FSO skończy w tym tygodniu produkcję Chevroleta Aveo. Model ten - poza niewielką liczbą zestawów do montażu Lanosa - to podstawowa produkcja zakładu. Rzecznik FSO Roman Bugaj nie chciał komentować tych informacji, podkreślił tylko, że produkcja w zakładzie jest na razie kontynuowana.

Bugaj poinformował też, że "obecnie trwają analizy zmierzające do ustalenia, które grunty (fabryki - red.) będą sprzedawane, a które dzierżawione". - Do prowadzenia działalności operacyjnej spółce jest potrzebna połowa ze 110 ha, na których zlokalizowany jest Zakład Żerań - dodał.

Produkcja samochodów w FSO ruszyła w 1951 r. W ubiegłym roku fabryka wyprodukowała 45 tys. aut i zespołów montażowych. W 2009 r. było to 60 tys., a rok wcześniej ponad 149 tys. sztuk.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane