• rozwiń

Frankowi wyrasta japoński przeciwnik

Frankowi wyrasta japoński przeciwnik
Foto: sxc.hu Foto: Polskie banki wprowadzają kredyty w jenach

Coraz droższe kredyty hipoteczne w złotych zmuszają banki do szukania alternatywy. Już niedługo Polacy będą mogli pożyczać na mieszkanie... w jenach. Na razie jednak tylko najbogatsi - informuje "Puls Biznesu".

Do udzielania pożyczek w jenach przymierza się właśnie bank BZ WBK. Z nowej usługi pierwsi mają skorzystać najbogatsi Polacy - klienci obsługiwani przez bank w ramach tzw. private bankingu.

W tej chwili ponad dwie trzecie kredytów na mieszkanie banki udzielają we frankach szwajcarskich. Chociaż taki kredyt dostać trudniej, niż w złotówkach a fachowcy przestrzegają przed tzw. ryzykiem kursowym, rata kredytu we frankach może być nawet średnio o kilkaset złotych niższa, niż w polskiej walucie.

A jak będzie z jenem? Dzięki temu, że oprocentowanie podstawowej stopy w Japonii wynosi 0,5 procenta i nie zanosi się w najbliższym czasie na podwyżki, kredyt w japońskiej walucie może być jeszcze tańszy niż we frankach.

Z bankowych symulacji wynika, że rata kredytu o wysokości 1 mln zł (na 30 lat) w złotówkach wyniesie 6,3 tys. zł, we frankach 4,1 tys. a w jenach - 3,2 tys. zł.

pra

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane