• rozwiń

Frank na amerykańskiej huśtawce

To był dziań ogromnych wahań kursu franka. Wartość szwajcarskiej waluty wyrażona w złotówkach oscylowała między rekordowym poziomem 3,76 zł a 3,68 zł.

Po porannym rekordzie (3,76 zł) kurs franka przez długi czas wahał się miedzy 3,73, a 3,71 zł. Rynki czekały bowiem na dane z amerykańskiej gospodarki. Te okazały się nieco lepsze od oczekiwań - stopa bezrobocia spadła do 9,1 proc., a zatrudnienie w tym sektorze wzrosło o 117 tys. osób.

W rezultacie przed godz. 15.00 kurs franka spadł do poziomu 3,76 zł. Niestety, ten korzystny dla polskich kredytobiorców trend trwał tylko chwilę. Od momentu, gdy na minusie ruszył handel na giełdzie w USA (godz. 16.00), frank znów zaczął się umacniać i po raz kolejny wspiął się na rekordowe poziomy.

Wtedy jednak nastąpił zwrot i szwajcarska waluta w szybkim tempie zaczęła tracić. Obecnie kosztuje "jedynie" 3,68 zł.

Jak twierdzą eksperci, frank może się jednak w najbliższym czasie dalej umacniać. - Jeśli weekend nie uspokoi inwestorów, dalsze osłabienie złotego i umocnienie franka będą prawdopodobne - podkreśla główny ekonomista X-Trade Brokers Przemysław Kwiecień.

//bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane