• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Francuzi "blokują" niebo

Do wieczora odwołana będzie większość lotów Air France między Warszawą a Paryżem. Powód to strajk personelu latającego francuskiego przewoźnika. Stewardesy i stewardzi Air France protestują już piąty dzień.

Trwający od pięciu dni strajk powinien się dziś skończyć. - We wtorek francuskie linie lotnicze Air France powinny zapewnić obsługę wszystkich rejsów na dalekich trasach i 90 proc. na bliższych - powiedział prezes Air France Jean-Cyril Spinetta. - Myślę, że od wtorku będziemy w stanie zapewnić obsługę na wszystkich lotach na dalekich trasach - oznajmił Spinetta w rozmowie z radiem RTL.

Na dwóch podparyskich lotniskach: Charles de Gaulle i Orly, tłumy pasażerów czekały na swoje loty. Air France obiecuje zwrot pieniędzy tym, którzy nie znajdą odpowiednich dla siebie alternatywnych połączeń. - Jeśli jakieś loty będą odwołane, podamy ich listę. Ale nawet jeśli tak będzie, to będzie ich bardzo niewiele, a mam nadzieję, że w ogóle - dodał Spinetta.

Związki zawodowe personelu latającego domagają się podwyżki wynagrodzeń w ramach nowego trzyletniego porozumienia, które zastąpić ma obecne, obowiązujące od 2002 roku. Dotychczasowe negocjacje związkowców z władzami linii lotniczych skończyły się fiaskiem. Ostatni wielki strajk personelu latającego miał miejsce w 1998 roku i spowodował zawieszenie na 48 godzin połowy lotów. Strajkujący domagali się zmniejszenia wymiaru czasu pracy.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane