• rozwiń
  • WIG20 2184.61 -0.45%
  • WIG30 2477.19 -0.52%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:14

Dostosuj

"Francuski rynek pracy nie wstrząśnie Polakami"

"Francuski rynek pracy nie wstrząśnie Polakami"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: "Rewolucji nie będzie"

Od lipca zostanie otwarty rynek pracy we Francji dla polskich pracowników. - Rewolucji nie będzie - gasi entuzjazm w TVN CNBC Biznes Magdalena Tran-Van z Francuskiej Izby Handlowo Przemysłowej w Polsce.

- Myślę, że rewolucji na pewno nie będzie, ponieważ Francja mimo, że tylko częściowo otwierała swój rynek pracy dla polskich pracowników, to tak naprawdę zawsze był on dostępny - powiedziała Tran-Van. Podkreśliła, że każdy Polak, który znalazł pracodawcę, mógł na tym rynku pracować.

- To, co jest charakterystyczne dla francuskiego rynku pracy to to, że bez względu na narodowość pracownika otrzymuje on takie same prawa, jak rodowity Francuz. Stąd te wcześniejsze bariery - zaznaczyła.

Francuska "socjalka"

Jak wyjaśniła, po przepracowaniu odpowiedniego okresu pracownik nabywa uprawnienia do zasiłku dla bezrobotnych. - To nie symboliczna kwota, która jest przyznawana w Polsce, tylko suma reprezentująca 75 proc. pensji otrzymywanej przez pracownika - powiedziała Tran-Van.

Ponadto dodała, że we Francji będąc pracownikiem zatrudnionym na umowę o pracę można ubiegać o zasiłek dla dzieci czy dotację do mieszkania. - Także cała kwestia szkolenia zawodowego jest bardzo silnie rozbudowana - podkreśliła.

mwr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane