• rozwiń

Temat: Francja

Francja chce zarobić 8 mld euro na sprzedaży broni. Na czele USA

Francja chce zarobić 8 mld euro na sprzedaży broni. Na czele USA
Foto: Wikipedia (CC BY-SA-2.5)/ Daniel Steger Foto: Czołg Leclerc to jeden z hitów eksportowych Francji

Francuski rząd liczy na to, że na sprzedaży broni w 2014 roku Francja zarobi 8 mld euro - powiedział francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian. W ubiegłym roku eksport tego kraju sięgnął niemal 7 mld euro.

Z kolei w roku 2012 Francja sprzedała broń za 4,7 mld euro.

Minister obrony wypowiadał się w Rennes, na zachodzie kraju podczas spotkania z przemysłowcami z sektora zbrojeniowego. Zalecił francuskim producentom broni zachować daleko posuniętą dyskrecję, ponieważ "konkurencja słucha" i może wykorzystać nieopatrznie ujawnione informacje, by "storpedować" francuskie oferty podczas przetargów.

Eksporterzy śmierci

Rywalizacja o rynek broni jest zaciekła. W roku ubiegłym największym eksporterem broni były Stany Zjednoczone, które miały 29 proc. rynku, na drugim miejscu znalazła się Rosja (27 proc. rynku), a na kolejnych Niemcy, Chiny i Francja.

Niemcy konsekwentnie usiłują podbić rynki azjatyckie i Bliski Wschód. Do roli poważnych rywali zachodnich eksporterów urosła Rosja, która zrestrukturyzowała swój sektor zbrojeniowy, a także Chiny.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane