• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Fotka z imprezy nie przejdzie

Fotka z imprezy nie przejdzie
Foto: sxc.hu Foto: Uważaj na zdjęcie w swoim CV!

Jak sprawić, by twoje CV wyróżniało się spośród tysięcy innych i przykuło uwagę pracodawcy? Dołączyć do niego odpowiednie zdjęcie! Ale uwaga - niemal co druga osoba ubiegająca się o pracę dołącza do życiorysu niewłaściwą fotografię - zdjęcia wakacyjne, imprezowe, grupowe albo... w negliżu - pisze "Rzeczpospolita".

Według ekspertki rynku pracy Joanny Piec-Gajewskiej, wiele młodych kobiet próbuje pracodawców uwodzić za pomocą CV; zamieszczają w nim więc kuszące zdjęcia, w których występują z odkrytymi ramionami albo eksponują mocno biust.

- Takie fotografie na pewno staną się atrakcją w firmie, do której trafią, ale szans na zdobycie pracy nie poprawią - dodaje Piec-Gajewska.

Zdjęcia dołączane do podań o pracę są często niewyraźne, nieaktualne bądź śmieszne. Zdarza się, że zamiast klasycznego CV ubiegający się o posadę przesyłają pracodawcy prezentacje multimedialne obrazujące ich na różnych etapach życia nawet w przedszkolu.

Eksperci radzą, by w kwestii zdjęć do życiorysów raczej nie silić się na oryginalność i dołączać zdjęcia legitymacyjne lub odnoszące się bezpośrednio do posady, o którą się ubiegamy.

jk ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane