• rozwiń
    • WIG20 2212.15 +1.32%
    • WIG30 2500.06 +1.21%
    • WIG 57986.45 +0.99%
    • sWIG80 11453.40 +0.21%
    • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Foteliki w taksówkach

Foteliki w taksówkach
Foto: findbaby seats.com Foto: foteliki dla dzieci to kwestia do tej pory pomijana przez taksówkarzy

Do tej pory z bezpieczną jazdą małych pasażerów taksówkami nie było najlepiej. To ma się zmienić. W taksówkach pojawią się foteliki dla dzieci. Na razie w Warszawie, później być może w innych miastach Polski.

Zgodnie z prawem w taksówce nie ma obowiązku używania dziecięcych fotelików. W ramach akcji promującej bezpieczeństwo dzieci w podróży, firma ubezpieczeniowa Liberty Direct zakupiła dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego w Warszawie 79 fotelików, kołysek i podstawek do przewożenia dzieci. W akcji biorą udział agencje Publicis Consultants i Rowland.

Sprzęt przeznaczony jest dla dzieci w różnym wieku i o różnej wadze. Taksówkarze zostali przeszkoleni jak prawidłowo stosować foteliki. Części taksówek MPT będzie miała też siatki informacyjne na tylnych szybach i naklejki na bocznych.

To była luka

Program "Taksówka z fotelikiem" powstał po to, aby zagwarantować dzieciom bezpieczeństwo nie tylko w samochodzie jego własnych rodziców, ale również podczas przejazdu taksówką. Do tej pory dzieci jeździły taksówkami niezabezpieczone.

- Duże zainteresowanie tą akcją pokazuje, że była ona potrzebna. Zastanawiamy się nad organizacją podobnej w innych miastach Polski - mówi Rafał Karski, dyrektor marketingu Liberty Direct.

lad/el

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane