• rozwiń

Fotel prezesa PKO BP do wzięcia

Fotel prezesa PKO BP do wzięcia
Foto: TVN24 Foto: Kadencja prezesa banku upływa 19 maja br.

PKO BP ogłasza konkurs na stanowisko prezesa banku. Obecny prezes Zbigniew Jagiełło, którego kadencja upływa 19 maja, zapowiada start w konkursie - i liczy na reelekcję całego zarządu.

Zbigniew Jagiełło zadeklarował we wtorek w Katowicach, że zgłosi swoją kandydaturę na prezesa w kolejnej kadencji. Będzie namawiał do tego także pozostałych członków zarządu banku, gdy ogłoszony zostanie konkurs na ich stanowiska.

W rozmowie z dziennikarzami prezes przypomniał, że bank jest po pierwszym roku realizacji strategii, rozpisanej do roku 2012. - Jesteśmy zadowoleni z tego pierwszego roku, osiągnęliśmy założone cele (...). Chciałbym, aby zarząd startował w konkursie na nową kadencję. Mam nadzieję, że rada nadzorcza dokona dobrego wyboru w postaci reelekcji tego zarządu - powiedział Jagiełło.

Owocna strategia, dobry zarząd

Prezes podkreślił, że chciałby, aby cały zarząd nadal pełnił swoje funkcje. Zastrzegł przy tym, że zgłoszenie się do konkursu pozostałych członków zarządu to kwestia osobistych decyzji tych osób.

- Nie ma żadnych istotnych powodów, żeby zarząd w tym składzie, w którym funkcjonuje do tej pory, osiągając dobre rezultaty, nie chciał realizować tej strategii, która po pierwszym roku daje zakładane owoce - podsumował Jagiełło.

Zgłoszenia kandydatów na prezesa można składać do 16 lutego tego roku. Jak mówił Jagiełło, po ogłoszeniu postępowania na stanowisko prezesa, spodziewane jest ogłoszenie konkursu na pozostałych członków zarządu. Jego kadencja upływa 19 maja.

amk/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane