• rozwiń

Foster's jednak uległ SABMillerowi

Foster's jednak uległ SABMillerowi
Foto: sxc.hu Foto: Dwa wielkie browary połączą siły

Po wielu miesiącach nieudanych prób piwny gigant SABMiller w końcu przejmie Foster'sa. Udziałowcy australijskiego browaru wyrazili zgodę na opiewającą na 10,2 mld dol transakcję.

W połowie czerwca zarząd Foster'sa odrzucił ofertę SABMillera i powiedział, że nie będzie już prowadził żadnych rozmów, choć cena jaką za australijski browar oferował drugi największy na świecie, była o 8,2 proc. większa niż ówczesna wycena akcji.

Dwa miesiące później SABMiller poinformował, że zapyta samych udziałowców Foster'sa, czy zgodzą się na przejęcie. W czwartek okazało się, że 99 proc. z nich było na "tak". - To historyczny dzień dla tej wielkiego australijskiego browaru - powiedział szef Foster'sa David Crawford. Jak dodał, mimo zmiany właściciela, piwo wciąż będzie produkowane w Australii pod swoją dotychczasową marką.

Aby dojść do skutku transakcja musi być jeszcze tylko przez sąd, co wydaje się jednak formalnością. Jest więc możliwe, że dojdzie do niej jeszcze w tym roku.

Wśród marek należących do SABMiller są między innymi Miller Lite, Peroni i Grolsch, a w Polsce Tyskie i Lech.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane