• rozwiń

Ford wstrzyma produkcję w Tychach?

Ford wstrzyma produkcję w Tychach?
Foto: TVN24 Foto: Kłopot z wyposażeniem samochodów w silniki spełniające normy emisji spalin

Brak silników spełniających nowe normy ekologiczne euro 5 prawdopodobnie zmusi Forda do wstrzymania we wrześniu produkcji modelu ka wytwarzanego w Tychach - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Według niej, linia produkcyjna tego modelu Forda ma być zatrzymana we wrześniu i może ruszyć najwcześniej w listopadzie.

Ford Werke, niemiecka spółka córka amerykańskiego koncernu, która w 2008 r. zainwestowała w Tychach 315 mln zł, planuje wstrzymanie produkcji z powodu kłopotów z wyposażeniem samochodów w silniki spełniające normy emisji euro 5.

Od przyszłego roku tylko samochody z takimi silnikami będzie można sprzedawać na europejskim rynku. Ford obawia się, że w razie utrzymywania dalszej produkcji z silnikami z euro 4 może nie zdążyć sprzedać wszystkich egzemplarzy bez nadzwyczajnych promocji.

Zarówno Ford of Europe jak i Fiat Auto Poland, który na tej samej linii co model ka produkuje fiata 500, odmówiły gazecie komentarzy. Cytowani przez gazetę eksperci przewidują wielkie straty dla fabryki, które mogą przełożyć się na zwolnienia pracowników.

ktom/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane