• rozwiń
  • WIG20 2173.01 +0.79%
  • WIG30 2461.11 +0.78%
  • WIG 57257.38 +0.63%
  • sWIG80 11450.93 -0.33%
  • mWIG40 3660.41 +0.43%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:43

Dostosuj

Fiskus pracuje na wakacjach

Fiskus pracuje na wakacjach
Foto: TVN24 Foto: Kontrolerzy na wakacjach sprawdzą paragony

Kontrolerzy Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie wyruszają na wakacje. Nie, wcale nie żeby wypoczywać: w miejscowościach turystycznych Warmii i Mazur mają sprawdzać, czy prowadzący punkty handlowe, usługowe i turystyczne rejestrują wszystkie obroty poprzez kasy fiskalne.

Jak tłumaczy rzeczniczka urzędu Mirosława Torenc, w sezonie wakacyjnym wraz z napływem turystów na Warmię i Mazury, wzrasta liczba sezonowych sprzedawców, którzy handel traktują jako sposób na szybki, ale nie zawsze uczciwy zarobek.

Rzeczniczka podkreśla, że w miejscowościach wypoczynkowych kilkakrotnie zwiększa się liczba punktów handlowych, gastronomicznych, otwierane są również punkty wynajmu sprzętu wodnego. Inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej chcą sprawdzić, czy prowadzący te punkty ewidencjonują sprzedaż za pośrednictwem kas fiskalnych - czyli czy ich działalność gospodarcza jest legalna.

Nie znasz dnia ani godziny...

Kontrolerzy pojawią się w miejscowościach turystycznych zarówno w godzinach pracy, jak i wieczorami i w weekendy. Kontrole prowadzone będą także w tych miejscowościach, w których odbywają się cykliczne imprezy na przykład w Grunwaldzie, gdzie przez kilka dni poprzedzających inscenizację średniowiecznej bitwy, czynne będą kiermasze, oraz podczas Pikniku Country w Mrągowie.

Jak zapowiedziała rzeczniczka, szczególnie uważnie kontrolerzy przyjrzą się ewidencjonowaniu sprzedaży na stacjach paliw, jak również na stacjach LPG, które w sezonie wakacyjnym przeżywają prawdziwie oblężenie. Na stacjach inspektorom towarzyszyć będą specjalnie umundurowane grupy w oznakowanych samochodach.

Jak wyjaśniła Torenc, systematyczne prowadzone przez urząd akcje letnie przynoszą wpływy do budżetu państwa, poza tym pomagają uczciwym przedsiębiorcom w walce z nieuczciwą konkurencją.

Podobne akcje prowadzone były w czasie ferii zimowych w miejscowościach turystycznych położonych na południu Polski. Nałożono wówczas 5,8 tys. mandatów na kwotę przekraczającą 1,2 mln złotych.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane