• rozwiń

Fiskus dybie na 1 proc. dla potrzebujących

Fiskus dybie na 1 proc. dla potrzebujących
Foto: TVN24.pl Foto: Fiskus nie przepuści zalegającym z płaceniem podatków

Jeśli masz zaległości wobec fiskusa, to 1 procent twojego podatku nie trafi do potrzebujących - alarmuje "Rzeczpospolita". Wszystko za sprawą nowego zalecenia Ministerstwa Finansów.

Jak podkreśla "Rzeczpospolita", fiskus chce, żeby pracownicy skarbówki kontrolowali podatników, którzy zdecydowali się oddać 1 proc. podatku dochodowego na szczytny cel. Jeżeli kontrolowany ma choćby jednodniową zaległość podatkową, urzędnicy mają nie przekazywać pieniędzy na konta fundacji czy stowarzyszeń.

Takie zalecenia Ministerstwo Finansów rozesłało 4 kwietnia do wszystkich izb skarbowych. Jak oblicza resort, zaległości wobec urzędów skarbowych ma ok. 6-7 proc. podatników. Ocenia się, że opiewają one na kwotę 3,2 mld zł.

Prawnicy, na których powołuje się "Rzeczpospolita", jednomyślnie mówią, że najnowsze zalecenie Ministerstwa Finansów jest sprzeczne z obowiązującą ustawą o podatku dochodowym, stanowi bowiem niedopuszczalne rozszerzenie obowiązujących przepisów.

bgr//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane