• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Fiskus czeka na ciebie w tę sobotę

Fiskus czeka na ciebie w tę sobotę
Foto: TVN24 Foto: Rozliczenie podatkowe trzeba złożyć do końca kwietnia

Czas na rozliczenie się z fiskusem mija z końcem kwietnia. Wszystkie osoby, które dotychczas tego nie zrobiły, a w tygodniu nie mają czasu, deklaracje podatkowe będą mogły złożyć w najbliższą sobotę. Skarbówki w całej Polsce będą otwarte od 9 do 13.

Dodatkowo, w ostatnim tygodniu kwietnia podatnicy będą mogli skorzystać z wydłużonych godzin pracy w urzędach.

Informacje o wydłużonych godzinach pracy będą podawane lokalnie - poinformowało Ministerstwo Finansów w czwartkowym komunikacie.

PIT możesz złożyć osobiście...

Sobota pracująca odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej "Szybki PIT". Jest ona skierowana do osób, które chcą sprawnie i bez kolejek złożyć zeznanie podatkowe.

- Dzięki akcji można dowiedzieć się też wszystkiego o przysługujących ulgach i potrzebnych do tego dokumentach lub poradzić się eksperta - tłumaczy ministerstwo.

... i przez internet

Wszystkie osoby, które chcą rozliczyć się z fiskusem, a nie chcą wychodzić z domu, mogą swoje rozliczenie podatkowe wysłać przez internet. - Można to zrobić korzystając z programu dostępnego na stronie www.e-deklaracje.gov.pl. Na stronie znajduje się też instrukcja "krok po kroku", jak wypełnić poprawnie PIT. Dzięki temu wypełnienie formularza i przesłanie go bezpośrednio do urzędu skarbowego potrwa tylko kilka minut. Program jest bezpieczny i całkowicie darmowy - zapewnia resort finansów.

Resort poinformował, że wysyłanie PIT-ów przez internet cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku z możliwości elektronicznego złożenia PIT-37 skorzystało 163 tys. osób.

nsz//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane