• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Fiskus chce opodatkować pakiety medyczne

Fiskus chce opodatkować pakiety medyczne
Foto: TVN24 Foto: Fiskus chce opodoatkować pakiety medyczne

Fiskus ma zamiar opodatkować firmowe pakiety medyczne, bo zmienił interpretację dotyczącą opodatkowania podatkiem od osób fizycznych pakietów medycznych dla pracowników - pisze "Gazeta Prawna".

Dotychczas organy podatkowe stały na stanowisku, że wartość świadczeń medycznych oferowanych przez pracodawców pracownikom, za które cena określona była ryczałtowo, nie stanowi przychodu ze stosunku pracy. Oznacza to tym samym, że nie podlega ona opodatkowaniu PIT.

Gorzej dla pracowników
Teraz może być inaczej i - niestety - gorzej dla pracowników - zapowiada dziennik. Zdaniem organów podatkowych, pracodawca uiszczający zryczałtowaną opłatę za usługi medyczne, nie płaci za określone świadczenia, ale za objęcie pracowników opieką medyczną. Nie ma też znaczenia, czy pracownik skorzysta ze świadczenia medycznego. Skoro pracodawca wykupił, u pracownika powstaje przychód, od którego trzeba odprowadzić podatek. Oznacza to, że nawet pracownik, który ani razu w ciągu roku nie odwiedzi lekarza, i tak zapłaci podatek. Ochronę przed podatkiem mogłaby zapewnić tylko taka zmiana przepisów, która wyraźnie zwolniłaby takie świadczenia z PIT - podaje "Gazeta Prawna".

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane