• rozwiń

Firmy tytoniowe przyznają się do "celowych kłamstw" ws. szkodliwości palenia

Firmy tytoniowe przyznają się do "celowych kłamstw" ws. szkodliwości palenia
Foto: Shutterstock Foto: Firmy tytoniowe mają skorygować reklamy dotyczące szkodliwości palenia papierosów

Koncerny tytoniowe uzgodniły z rządem USA sposób, w jaki będą publikować informacje o tym, że okłamywały Amerykanów ws. szkodliwości palenia - donosi Bloomberg.

Porozumienie podpisały m.in. Altria Group Inc., Reynolds American Inc. oraz inny firmy tytoniowe.

Koncerny ustaliły z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości, że "oświadczenie korygujące" pojawi się w gazetach,  portalach informacyjnych, telewizji i na stronach internetowych koncernów.

Odpowiednie informacje o szkodliwych dla zdrowia efektach palenia mają się też znaleźć na paczkach papierosów. Wszystko zgodnie z zaakceptowanym przed sądem federalnym w Waszyngtonie porozumieniem.

Kolejny krok

W zawartym porozumieniu znalazł się zakaz oznaczania papierosów jako "lekkie" i z niską zawartością substancji smolistych.

Umowa precyzuje też wielkość czcionki i dane na temat kształtu publikacji. Trwają negocjacje, czy odpowiednie ogłoszenia znajdą się też w placówkach handlowych.

Każde z ogłoszeń rozpoczyna się oświadczeniem, w którym napisane jest, że cztery przedsiębiorstwa "celowo oszukały amerykańskie społeczeństwo". Ma też zawierać uzupełnione informacje na temat skutków palenia i możliwego uzależnienia.

Bloomberg zaznacza, że przedstawiciele firm tytoniowych odmówili komentarza ws. porozumienia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane