• rozwiń
  • WIG20 2182.68 -1.11%
  • WIG30 2479.77 -1.18%
  • WIG 57816.33 -1.08%
  • sWIG80 11638.84 +0.25%
  • mWIG40 3754.13 -1.46%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:13

Dostosuj

FIFA: Rosja i Katar nie stracą Mundialu. "To nie jest idea czystego sportu, a pieniądza"

Po decyzji FIFA. "To nie jest idea czystego sportu, a pieniądza" Odtwórz: Po decyzji FIFA. "To nie jest idea czystego sportu, a pieniądza"
Foto: Zaha Hadid Architects | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Wizualizacja jednego ze stadionów, który powstanie na mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2022 roku | Video: Po decyzji FIFA. "To nie jest idea czystego sportu, a pieniądza"

Komisja Etyki Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) nie dopatrzyła się poważniejszych nieprawidłowości przy wyborze Rosji i Kataru na gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata w 2018 i 2022 - wynika z raportu przygotowanego przez Komisję Etyki FIFA.

- Miejmy nadzieję, że konflikt zbrojny między Rosją a Ukrainą, nie doprowadzi do tego, że mistrzostwa się nie odbędą. Z punktu widzenia czysto etycznego mogłoby się wydawać, że Rosja nie jest krajem, gdzie powinny się odbyć mistrzostwa świata w piłce nożnej. To druga co do wielkości impreza na świecie - mówi Sergiusz Ryczel, dziennikarz NC+.

Raport jest efektem dochodzenia w sprawie domniemanej korupcji przy wyborze gospodarzy MŚ 2018 i 2022. Wybory odbyły się w grudniu 2010. Prawa do zorganizowania imprez otrzymały odpowiednio Rosja i Katar, co wzbudziło sporo kontrowersji.

Co z Katarem?

Kontrowersje dotyczyły też Kataru. Komisja etyka FIFA stwierdziła jednak, że nie tu żadnych naruszeń.

- Gdyby komisja stwierdziła nieprawidłowość i wszczęła śledztwo, to mogłoby być domino. Ale wydaje się, że światowa federacja piłki nożnej jest mocno skorumpowana, powiązania są silne i jeśli jeden z działaczy zostałby oskarżony, kolejni również byliby podejrzani - zwraca uwagę Sergiusz Ryczel.

Na zarzuty o tym, w jak ciężkich warunkach przychodzi pracować osobom przy mundialu nazywanym nawet niewolnictwem, Ryczel odpowiada: - Ciężkie warunki były również w RPA. Nie wydaje mi się, by FIFA takimi sprawami się zajmowała - ucina.

- To już dawno nie jest idea czystego sportu, czystej rywalizacji, a po prostu idea pieniądza. To są olbrzymie pieniądze. W ten sposób FIFA zarabia na siebie - mówi Ryczel.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane