• rozwiń

Fiat zaczął zwalniać

Fiat zaczął zwalniać
Foto: Fiat Auto Poland Foto: Po zakończeniu zwolnień, w tyskim Fiacie ma pracować ok. 3,4 tys. osób.

Tyska fabryka Fiata zaczęła zwalniać pracowników. Związkowcy twierdzą, że wypowiedzenia dostało już 300 osób. W sumie w ciągu najbliższych trzech miesięcy odejdzie 1450 pracowników, czyli ok. 30 proc. załogi.

Rzecznik spółki Fiat Auto Poland w Tychach Bogusław Cieślar potwierdził TVN24, że zgodnie z zapowiedziami, zakład uruchomił procedurę grupowych zwolnień.

Nie chciał jednak mówić o liczbach.

Z kolei Mateusz Gruźla, wiceprzewodniczący Solidarności w Fiacie twierdzi, że wypowiedzenia dostało już 300 osób.

Gruźla powiedział TVN24, że zdarzyło się, iż zwolniona została pracownica, która jest samotną matką.

A to, jak zaznaczył wiceprzewodniczący Solidarności, jest niezgodne z porozumieniem zawartym między związkowcami, a zarządem spółki jeszcze przed świętami.

Odprawa albo odwołanie

Zwalniani pracownicy mają dwa wyjścia. Albo podpisują wypowiedzenie za porozumieniem stron i to gwarantuje odprawę w wysokości od 9 do 18 miesięcznych wynagrodzeń, albo podpisują wypowiedzenie z winy pracodawcy, co nie gwarantuje im odprawy, ale daje możliwość odwołania się w ciągu 7 dni do  komisji odwoławczej.

W sumie w ciągu najbliższych trzech miesięcy z tyskiej fabryki Fiata odejdzie 1450 pracowników, czyli ok. 30 proc. załogi. Po zakończeniu restrukturyzacji w tyskiej fabryce ma pracować ok. 3,4 tys. osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane