• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Fiat wyręcza polski rząd

Fiat wyręcza polski rząd
Foto: TVN24 Foto: Ekologiczna kampania polskiego Fiata

Fiat Auto Poland uruchomił "Eko-Rabaty". Upusty za zakup nowego samochodu koncernu i zostawienie mu starego, dowolnej marki, sięgają nawet 15 tys. zł. Promocyjna akcja Fiata wyprzedza polski rząd, który od miesięcy planuje wprowadzenie coraz popularniejszej w Europie tzw. premii wrakowej finansowanej przez budżet.

"Eko-Rabaty" są finansowane całkowicie przez Fiat Auto Poland i jego dealerów. Promocja skierowana jest do osób, które zdecydują się oddać swój stary samochód dowolnej marki, do punktu zbierania lub stacji demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji - albo pozostawią używany samochód w rozliczeniu u dealera Fiata. "Eko-Rabaty"pozwalają kupić nowe auto Fiata z upustem sięgającym 15 tys. zł w przypadku najwiekszego modelu Croma, sześciu tys. zł dla mniejszych pojazdów do trzech tysięcy złotych przypadku Pandy. O Fiacie 500 "zapomniano".

Do nowych samochodów dopłacają swoim obywatelom rządy m.in. Niemiec, Słowacji i Wielkiej Brytanii.

Kto pierwszy, ten lepszy

Fiat podkreśla ekologiczną rolę wprowadzanej kampanii, dodając do tego aspekt niskiej emisji zanieczyszczeń. Akcja oczywiście ma przynieść przede wszystkim odpowiedni efekt marketingowy, skoro - jak stwierdzają jej autorzy - w Polsce nikt tego typu kampanii i na taką skalę jeszcze nie robił.

Pierwszym kandydatem był rząd, który planował zastąpić dotychczasową jednorazową akcyzę liczoną na podstawie pojemności silnika na coroczny podatek ekologiczny uzależniony przede wszystkim od emisji CO2. W medialnych doniesieniach pojawiała się też wersja, że uzyskane w ten sposób pieniądze miałyby być właśnie przeznaczona na premie w granicach pięciu tys. zł dla złomujących stare i kupujących nowe auta. Choć pomysł spotkał się z aprobatą branży motoryzacyjnej, to do tej pory rząd nie przedstawił jeszcze żadnych konkretów.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane