• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Fiat porozumiał się z Chryslerem

Czy władzom Fiata uda się odpędzić czarne chmury, które od dłuższego czasu wiszą nad Chryslerem? Przynajmniej będą próbować. Z małżeństwa włoskiego i amerykańskiego koncernu mają powstać ekonomiczne auta, które mają podbić rynek w USA. Już podpisano wstępne porozumienie o partnerstwie.

W Turynie władze włoskiego Fiata i amerykańskiego Chryslera podpisali wstępne porozumienie o strategicznym partnerstwie.

Umowa, oceniana jako korzystna dla obu stron, ma zostać sfinalizowana do kwietnia. - To dobre, zadowalające obie strony porozumienie - powiedział wiceprezes zarządu Fiata John Elkann.

Fiat osiągnął swój cel

Fiat ma przejąć 35 procent udziałów amerykańskiego koncernu. W zamian udostępni Chryslerowi swoje rozwiązania techniczne, przede wszystkim w dziedzinie produkcji małych i średnich samochodów, na których popyt rośnie w dobie gospodarczego kryzysu.

Włoskie media podkreślają, że Fiat osiągnie jeden ze swych najważniejszych celów - wejście na amerykański rynek z modelami Nuova 500 oraz Alfa Romeo. Porozumienie z Chryslerem nie pociąga przy tym za sobą żadnych transakcji finansowych, ani inwestycji.

Wraz z innym zagrożonym gigantem - General Motors - Chrysler otrzymał od rządu USA opiewające na miliardy dolarów pożyczki ratunkowe.

Oba koncerny muszą jednak do końca marca ograniczyć koszty własne i udowodnić, że są w stanie na siebie zarabiać.

eq/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane