• rozwiń
  • WIG20 2335.37 +0.60%
  • WIG30 2672.35 +0.61%
  • WIG 60802.36 +1.01%
  • sWIG80 11915.83 +0.41%
  • mWIG40 4033.94 +0.45%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:59

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Fiat bardziej luksusowy? Przejmuje Chryslera i zmienia strategię

Fiat bardziej luksusowy? Przejmuje Chryslera i zmienia strategię
Foto: TVN24 Foto: Fiat planuje zmianę profilu produkcji

Fiat zmienia profil swojej produkcji. Szef włoskiej marki zapowiada, że jeszcze w styczniu Fiat stanie się jedynym właścicielem amerykańskiego Chryslera. Z fabryk koncernu mają

Dyrektor Fiata Sergio Marchionne, w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica", mówi, że sukces w USA włoski koncern zawdzięcza kryzysowi. Jak podaje Polskie Radio, wyjątkowa sytuacja Chryslera sprawiła, że Fiat rozmawiał w sprawie przejęcia z administracją amerykańską, która uwierzyła w przedstawione plany.

Chrysler w krótkim czasie stanął na nogi i jest obecnie gwarancją finansową włoskiego właściciela. Po fuzji włoski producent będzie siódmym co do wielkości producentem samochodów na świecie.

Będzie luksus

W związku z przejęciem amerykańskiego koncernu Fiat może zmienić profil produkcji i z masowej produkcji przejść do klasy premium: samochodów z górnej lub średniej półki.

W wywiadzie Marchionne ujawnia też, że we Włoszech trwa przygotowanie nowych modeli samochodów na amerykański rynek. Jeśli wszystko się powiedzie, fabryki Fiata będą mogły znów pracować pełną parą.

Koncern z Turynu nie zdradza jednak co ta zmiana oznaczałaby dla fabryk ulokowanych poza Włochami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane