• rozwiń

Ferrari jedzie "na swoje". "Chcemy ochronić włoskie dziedzictwo"

Ferrari jedzie "na swoje". "Chcemy ochronić włoskie dziedzictwo"
Foto: auto.ferrari.com Foto: FCA postanowił, że Ferrari pójdzie własną drogą

Fiat Chrysler planuje wydzielenie z grupy produkcję kultowego Ferrari. Sportowa legenda ma "wyjechać" na swoje w przyszłym roku. Udziały w spółce przekazane zostaną akcjonariuszom - podaje "Financial Times". Ok. 10 proc. akcji Ferrari, których właścicielem jest FCA zostanie sprzedanych w ofercie publicznej.

Szef Rady Nadzorczej FCA John Elkann stwierdził, że wydzielenie Ferrari z włosko-amerykańskiego koncernu, pozwoli zachować tak cenione na rynku włoskie dziedzictwo tej marki.

Iść do przodu

Szef FCA Sergio Marchionne zaznaczył, że jeśli koncern ma iść do przodu i działać w kierunku maksymalizacji wartości przedsiębiorstw, lepiej będzie jeśli FCA i Ferrari będą realizować oddzielne ścieżki biznesowe.

W trzecim kwartale FCA odnotował zysk wyższy o 14 proc., głownie dzięki sprzedaży popularnych pick-upów i samochodów sportowych w USA.

Nieznacznie spadł jednak zysk operacyjny grupy i wyniósł 926 mln euro. Konsensus rynkowy wyniósł 933 mln euro (przed opodatkowaniem).

Nowe otwarcie

W styczniu zarząd Fiata przejął kontrolę na Chryslerem, tworząc jeden z największych na świecie koncernów motoryzacyjnych. Wówczas firma podała, że jej akcje będą notowane na giełdach w Nowym Jorku i Mediolanie.

W maju Fiat przedstawił plan na najbliższe lata. Koncern planuje duże inwestycje - ponad 40 mld euro - w takie marki jak Jeep, Alfa Romeo czy Maserati, ale też znaczny wzrost sprzedaży.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane