• rozwiń
  • WIG20 2218.86 -0.50%
  • WIG30 2521.16 -0.41%
  • WIG 58639.76 -0.36%
  • sWIG80 11615.78 +0.09%
  • mWIG40 3788.25 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:30

Dostosuj

Ferguson nadal wrze i co z wizami dla Polaków. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Niespokojnie na ulicach Ferguson Odtwórz: Niespokojnie na ulicach Ferguson
Foto: EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Zamieszki w Ferguson rozprzestrzeniają się na inne amerykańskie miasta | Video: Niespokojnie na ulicach Ferguson

W środę w TVN24 Biznes i Świat będziemy w Ferguson, gdzie kolejny dzień trwają zamieszki na tle rasowym. Porozmawiamy też o tym, co dla Polaków wynika z przemówienia Baracka Obamy w polonijnym centrum w Chicago. Omówimy też możliwe scenariusze po spotkaniu OPEC.

Na naszej antenie będziemy śledzić sytuację w Ferguson, gdzie w poniedziałek wieczorem wybuchły zamieszki na tle rasowym. Stało się to po tym, jak ława przysięgłych hrabstwa St. Louis w stanie Missouri uznała, że nie ma podstaw do oskarżenia funkcjonariusza Darrena Wilsona, który w sierpniu zastrzelił w Ferguson 18-letniego Michaela.

Obama przychylny imigrantom

W TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się również, kiedy Stany Zjednoczone zniosą wizy dla Polaków. Wczoraj Barack Obama powiedział, że to imigranci, ludzie o różnym narodowym i etnicznym pochodzeniu czynią Stany Zjednoczone wyjątkowe. Prezydent USA bronił ogłoszonego w ubiegłym tygodniu dekretu imigracyjnego, w wyniku którego prawie 5 mln nielegalnych imigrantów może otrzymać prawną ochronę przed deportacją.

Swoje przemówienie w polonijnym Copernicus Center w Chicago rozpoczął od "Dzień dobry", witając po polsku zgromadzone tłumy. Na widowni przeważali Polacy i Amerykanie polskiego pochodzenia. Ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf i przedstawiciele Polonii pozytywnie przyjęli wystąpienie Obamy.

Co zrobi OPEC?

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są blisko najniższego poziomu od ponad 4 lat. W czwartek OPEC zbiera się w Wiedniu, aby ocenić sytuację na globalnych rynkach paliw. Już rozpoczęły się nieoficjalne negocjacje. W Wiedniu prowadzili rozmowy przedstawiciele Arabii Saudyjskiej, Rosji i Meksyku, ale nie doszło do ustalenia, że kraje te obniżą dostawy ropy. Wszystkie strony zgodziły się co do tego, że spadki cen ropy są niepokojące.

Jakie wsparcie dla Ukrainy?

W środę w Kijowie wizytę złoży dowódca sił NATO w Europie, amerykański generał Philip Breedlove. Z przedstawicielami władz Ukrainy i dowództw a armii omówi sytuację na wschodzie tego kraju, gdzie pomimo zawieszenia broni między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami wciąż dochodzi do incydentów zbrojnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane