• rozwiń

Fedak: jeszcze rok mundurówki będą takie jak teraz

Fedak: jeszcze rok mundurówki będą takie jak teraz
Foto: TVN24 Foto: Jeszcze w przyszłym roku 35-letni żołenierze będą mogli zostawać emerytami

Służby mundurowe na pewno nie trafią do powszechnego systemu emerytalnego przed 2012 rokiem. Takiemu rozwiązaniu ostro sprzeciwia się minister pracy. Zdaniem Jolanty Fedak, włączenie mundurówek oznaczałoby konieczność powiększenia rezerwy budżetowej na OFE.

Jednocześnie minister Fedak uważa za konieczne podniesienie wieku emerytalnego dla funkcjonariuszy.

- Musimy najpierw rozwiązać problemy nowego systemu emerytalnego, a później się zastanowić w jakim stopniu tą grupę społeczną włączyć do systemu. Ja w tej chwili jestem temu absolutnie przeciwna ponieważ będzie to powiększało wysokość rezerw, które już w tej chwili są trudne do obsłużenia. Natomiast wyraźnie podkreślam - nie jestem przeciwna wydłużeniu aktywności zawodowej zarówno żołnierzy jak i służb innych mundurowych w systemie zaopatrzeniowym - powiedziała TVN CNBC minister pracy.

Do tej pory funkcjonariusze policji, ABW, CBA, CBŚ, BOR i wojskowi mogą przechodzić na emeryturę po 15 latach służby. Zwiazki zawodowe są skłonne zgodzić się na wydłużenie pracy o pięć, a nawet dziesięć lat.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane