• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Farmaceutyczna ofensywa polskiego biznesmena. Chce podbić Europę

Farmaceutyczna ofensywa polskiego biznesmena. Chce podbić Europę
Foto: chc.com.pl Foto: Curtis Health Caps (CHC) produkuje kapsułki miękkie na zlecenie firm zewnętrznych

W ciągu czterech, pięciu lat biznesmen Zbigniew Niemczycki chce wprowadzić Curtis Health Caps (CHC) do pierwszej czwórki europejskich firm farmaceutycznych, produkujących na zlecenie kapsułki miękkie – informuje "Puls Biznesu".

Zbigniew Niemczycki, jeden z najbogatszych Polaków, na dobre połknął farmaceutycznego bakcyla. Po ponad dwóch latach od uruchomienia zakładu CHC pod Poznaniem, produkującego na zlecenie firm zewnętrznych, planuje rzucić rękawicę zagranicznym konkurentom.

Są szanse?

- Już dzisiaj jesteśmy w Polsce liderem w produkcji kapsułek miękkich - nasze moce produkcyjne wynoszą ok. 1,1 mld kapsułek rocznie. W ciągu czterech-pięciu lat planujemy kilkakrotnie zwiększyć skalę biznesu, co zapewni nam miejsce w europejskiej pierwszej czwórce firm produkujących kontraktowo kapsułki miękkie - zapowiada Natalia Walas-Marcinek, prezes CHC.

Trudny biznes

Cezary Kilczewski, prezes Medicofarmy, producenta kontraktowego farmaceutyków, zwraca uwagę, że produkcja na zlecenie nie jest łatwym biznesem. - Jest bardzo energochłonna i opłacalna tylko w dużej skali. Trzeba osiągnąć masę krytyczną - co najmniej kilka linii produkcyjnych, które powinny pracować non stop - twierdzi Cezary Kilczewski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane