• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Farfał poszefuje do połowy września?

Farfał poszefuje do połowy września?
Foto: TVN24 Foto: Idą zmiany w TVP?

- Na 16 września p.o. prezes TVP Piotr Farfał zwołał posiedzenie nowej rady nadzorczej spółki - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rady. Na posiedzeniu tym prawdopodobnie nastąpi odwołanie Farfała z funkcji, bowiem nowa rada jest mu nieprzychylna.

Farfał musiał zwołać posiedzenie rady, bo zobowiązuje go do tego kodeks spółek cywilnych i statut TVP. Wcześniej mówił m.in., że odejdzie ze stanowiska, jeśli zadecyduje o tym odpowiedni organ. - Nie przyspawałem się do stołka - zapewniał.

Pod koniec lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała ośmiu członków rady nadzorczej. W miniony poniedziałek swego przedstawiciela - prof. Ewę Nowińską - wskazał minister skarbu. To oznacza, że Rada Nadzorcza TVP jest kompletna i może działać.

Poprzednia rada nadzorcza telewizji w ostatnim dniu swej kadencji zawiesiła Farfała w obowiązkach, a kierowanie TVP powierzyła Sławomirowi Siwkowi. KRS nie zarejestrował jednak tych uchwał uznając, że zostały podjęte już po zakończeniu kadencji rady nadzorczej.

Teraz o składzie zarządu TVP zdecyduje już nowa rada nadzorcza. To, że prawdopodobnie odwoła ona Farfała z funkcji sugerował niedawno jeden z członków nowej rady, Bogusław Szwedo.

mkg/ola

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane