• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Fałszywe włoskie trunki na niemieckich półkach

Fałszywe włoskie trunki na niemieckich półkach
Foto: TVN24.pl Foto: Która z nich zawiera ślady kwasu solnego?...

Sfałszowane włoskie wino sprzedaje się również w niemieckich supermarketach - donosi agencja dpa, powołując się na wiadomości redakcję magazynu "Report Muenchen" telewizji publicznej ARD.

Według niej, zawartość trzech spośród wybranych losowo sześciu butelek wina czerwonego i białego okazała się przy badaniu niezgodna z normami.

"W co najmniej trzech przypadkach woda nie odpowiadała przeciętnym spodziewanym wartościom dla autentycznych win" - stwierdzono w dokumencie przeprowadzająca analizę firmy Isolab.

Tommaso Pellegrino z komisji antymafijnej włoskiego parlamentu powiedział w audycji "Report Muenchen", iż w eksport sfałszowanego wina zaangażowała się mafia. Zakłada ona, że kontrole w Niemczech są niedostateczne - zaznaczył deputowany.

Informacje o zafałszowanym winie na sklepowych półkach pojawiły się we Włoszech na początku miesiąca. Tamtejszy inspektorat kontroli produktów rolnych informował o stwierdzeniu obecności w winie m.in. nawozów i kwasu solnego. Co ciekawe, zanieczyszczenia znajdowano nawet w najdroższych markach włoskich trunków.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane