• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

"Fakt" ma zapłacić Kolonce za "łajdaka"

Wydawca dziennika "Fakt" ma przeprosić znanego prezentera telewizyjnego Mariusza Kolonkę i zapłacić mu 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia m.in. za nazwanie go "łajdakiem" w artykule opisującym koniec jego związku z Weroniką Rosati - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Adwokat wydawcy zapowiada apelację

Powodem procesu był cykl artykułów "Faktu" z 2006 r., w których opisywano m.in. zakończenie związku Kolonko i Weroniki Rosati. Gazeta pisała, że Kolonko "jej kosztem promował siebie"; że "wkupił się w łaski szanowanej rodziny" i że "jest bufonem".

Konkluzja "Faktu" brzmiała: "Weroniko, mądrze postąpiłaś, mówiąc temu łajdakowi: "Żegnaj"". Proces wytoczony przez byłego korespondenta telewizyjnej "Panoramy" w USA zaczął się w 2008 roku.

Będzie apelacja

W środę sąd uwzględnił zasadniczą część pozwu Kolonki wobec wydawcy tabloidu, od którego żądał on przeprosin i 100 tys. zł za naruszenie swych dóbr osobistych. Sąd uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych powoda, m.in. jego dobrego imienia i prawa do prywatności. W ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Ewa Witkowska podkreśliła, że sąd doszedł do wniosku, iż doniesienia gazety były nieprawdziwe na podstawie m.in. zeznań powoda i samej Rosati.

Wydawca ma przeprosić Kolonkę w oświadczeniu, które ma zostać opublikowane na drugiej stronie gazety i w internetowym jej wydaniu. Ma się tam znaleźć zdanie o przeprosinach za sformułowania "obraźliwe, niezgodne z prawdą i uwłaczające czci". Kwotę 50 tys. zł zadośćuczynienia, wraz z odsetkami od doręczenia pozwu w styczniu 2008 roku, sąd uznał za odpowiednią do stopnia naruszenia dóbr osobistych.

Na ogłoszeniu wyroku nie stawił się nikt od strony powodowej, natomiast adwokat pozwanego wydawnictwa zapowiedziała, że złoży apelację.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane