• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Fajny facet, ale Kołodko lepszy?

PSL nie akceptuje Marka Belki jako kandydata na szefa NBP, bo nie zgadza się z jego poglądami ekonomicznymi - mówił prezes ludowców i wicepremier Waldemar Pawlak. - Trzeba dobierać osobę na czas i wyzwania, które są w tej instytucji, a nie "znaleźliśmy fajnego faceta i wszyscy próbują przekonać, że trzeba mu zrobić dobrze, bo stracił pracę w Międzynarodowym Funduszu Walutowym" - mówił. Belka zrezygnował z MFW po tym, jak został kandydatem.

- Doceniamy profesjonalizm Marka Belki, ale nie zgadzamy się z jego poglądami ekonomicznymi. Jego doświadczenie było dobre kilka lat temu. To był czas, kiedy doktryna monetarna była popularna na świecie – mówił Waldemar Pawlak. Jak dodał, wystąpienia przed Kongresem byłego szefa Fed Alana Greenspana, który przyznał, że przez ponad 40 lat wierzył, iż rynki mają zdolność samoregulacji, pokazało, że tak nie jest.

- Dziś potrzebni są ekonomiści, którzy mają bardziej aktywne spojrzenie na ekonomię i nie tak niewolnicze wobec praw rynku, a bardziej otwarte - mówił Pawlak.

"Belka byłby lepszy"

Według niego, przeciwko Belce przemawia nie tylko to, że zbyt wierzy w wolny rynek, ale także to, że nie ma szczęścia w polityce. - Radziłbym kolegom z PO więcej rzeczowego spojrzenia na to, czy „facet ma szczęśliwą rękę w polityce. Bo jak ktoś nie ma tam farta, to nawet jak jest fachowcem, to to nie jest dobrze - mówił.

Według niego, zarówno w obozie PO, jak i po lewej stronie jest wielu lepszych kandydatów. Jako jednego z nich Pawlak wskazuje np. Grzegorza Kołodkę. - Ma on lepsze podejście, niż Marek Belka - mówił Pawlak.

mkg/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane