• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

Facebook wykryje co słuchasz i oglądasz, a potem opublikuje to na tablicy

Facebook oskarżony o skanowanie i sprzedaż prywatnych informacji Odtwórz: Facebook oskarżony o skanowanie i sprzedaż prywatnych informacji
Facebook oskarżony o skanowanie i sprzedaż prywatnych informacji "Źródło: TVN24 BiS, Reuters"

Wśród aplikacji mobilnych Facebooka niebawem pojawi się funkcja, która towarzysząc użytkownikom będzie wykrywać to, co robią. Jeśli aplikacja będzie aktywna rozpozna np. słuchaną przez nich muzykę, czy oglądane filmy i programy telewizyjne, a następnie opublikuje to na ich tablicy.

Na podobnej zasadzie działa popularna aplikacja mobilna Shazam, która rozpoznaje muzykę w naszym otoczeniu. Używają jej miliony osób na całym świecie, a w ostatnich latach jej twórcy rozszerzyli jej możliwości do np. rozpoznawania oglądanych przez nas programów telewizyjnych.

Wszystko na tablicy

Ten mechanizm wykorzysta Facebook, który stworzył aplikację rozpoznającą muzykę, filmy i programy telewizyjne. Różnicą będzie jednak to, że informacje np. o słuchanych przez mobilnych użytkownikach programów piosenkach, czy oglądanych programach będą publikowane na tablicy, a więc zobaczą je wszyscy nasi znajomi. Oczywiście aplikację trzeba wcześniej osobiście aktywować i zgodzić się na publikacje postów.

Ogromna baza

Aplikacja będzie wykorzystywać mikrofon w smartfonie. Urządzenie wybierze z otoczenia dominujące dźwięki i rozpozna wśród nich np. konkretny utwór muzyczny lub film. Następnie stworzy krótki opis i propozycję postu, który po chwili wyświetli się na tablicy użytkownika Facebooka. W bazie danych aplikacji znajdą się miliony tytułów piosenek i filmów, aby z łatwością odróżnić muzykę od przypadkowych dźwięków otoczenia.

Nowa funkcja będzie dostępna w smartfonach z systemem Android i iOS. Amerykańscy użytkownicy będą mogli z niej korzystać już w ciągu najbliższych tygodni.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane