• rozwiń

Facebook wprowadzi więcej prywatności

Facebook kończy 10 lat Odtwórz: Facebook kończy 10 lat
Foto: facebook | Video: TVN24 BiS Foto: Dzięki zmianom użytkownicy Facebooka unikną publikacji postów widocznych publicznie | Video: Facebook kończy 10 lat

Podczas gdy niektórzy chcą pisać na Facebooku dla wszystkich, inni pragną dzielić się informacjami w mniejszej grupie, np. gronie przyjaciół. Czasami jednak zdarza się, że post skierowany do najbliższych znajomych przypadkowo ukaże się wszystkim fejsbukowiczom. Aby uniknąć takich wpadek serwis wprowadza zmianę w ustawieniach prywatności.

Facebook postanowił, że opcją domyślną dla nowych użytkowników będzie publikacja dla znajomych. Wcześniej dla większości ludzi opcją domyślną była publikacja publiczna.

Osoby, które chcą publikować posty dla szerszej publiczności będą musiały dokonać zmiany.

Pełna kontrola

"Chcemy zrobić wszystko , aby umieścić władzę i kontrolę w rękach ludzi. To narzędzie zostało zaprojektowane, aby zapewnić użytkowników, że dzielą się informacjami z tymi, z którymi chcą, aby je widzieli" - poinformował Facebook w czwartek.

Facebook uważa, że przypominając użytkownikom o prywatności, będzie zniechęcać ludzi do ucieczki z serwisu w obawie przed utratą prywatności i żalem o to, co już udostępnili.

Przewodnik dla każdego

Firma z Menlo Park na razie testuje nową funkcję i w ciągu najbliższych tygodni każdy użytkownik będzie mógł przejść przez małe szkolenie wyjaśniające jak korzystać z nowych ustawień prywatności.

"W ciągu najbliższych kilku tygodni zaczniemy rozwijać nowe, rozszerzone narzędzia prywatności, które podpowiedzą ludziom kto widzi ich posty, jakich używają aplikacji oraz jakie elementy informacji publikowane są na ich profilu" - poinformował Facebook.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane