• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Temat: Facebook

Facebook wprowadzi kontrowersyjne zmiany? Internauci przeciw, ale zagłosowało niewielu

Facebook wprowadzi kontrowersyjne zmiany? Internauci przeciw, ale zagłosowało niewielu
Foto: facebook.com Foto: Fejsbukowiczu, nie bądź bierny, zagłosuj

Do godz. 21.00 10 grudnia użytkownicy Facebooka mają czas na zapoznanie się z kontrowersyjnymi zmianami, które wprowadzić chce Mark Zuckerberg. Mogą się na nie nie zgodzić i zagłosować przeciw. Jednak aby głosowanie było wiążące, musi wziąć w nim udział 30 proc. użytkowników portalu. Dotychczas zagłosowało niewiele ponad 300 tys. osób.

Facebook chce wprowadzenia zmian dwóch dokumentów: Data Use Policy (nt. zbierania danych o użytkownikach) oraz Statement of Rights and Responsibilities (regulujący zasady korzystania z Facebooka). Pierwszy z nich zakłada m.in. możliwość udostępniania naszych dokumentów zewnętrznym podmiotom, drugi zaś likwiduje stosowany dotychczas mechanizm demokratycznego głosowania nt. zmian w serwisie.

Fejsbukowiczu, zagłosuj

Zapowiedź zmian spotkała się z krytyką użytkowników Facebooka. Ci na swoich profilach zaczęli umieszczać oświadczenia, w których sprzeciwiają się nowym zasadom. Te jednak, mimo urzędniczego języka, są jednak tylko zwykłymi, prawnie nic nie znaczącymi internetowymi "łańcuszkami".Facebook postanowił więc pomóc w podjęciu decyzji samym zainteresowanym. Wszystkim użytkownikom portalu zostały wysłane e-maile z adresem strony (sonda dostępna TUTAJ), na której można zagłosować za lub przeciwko wprowadzeniem zmian. Sonda dostępna jest wyłącznie w języku angielskim.

Głosowanie trwa od 3 grudnia do 21.00 (czasu polskiego) 10 grudnia. Aby było wiążące, musi wziąć w nim udział 30 proc. użytkowników serwisu.

Bez szans?

Facebook dotychczas nie podawał oficjalnie liczby zarejestrowanych użytkowników. Jednak według nieoficjalnych danych to ok. miliarda osób.

Do czwartkowego południa udział w głosowaniu wzięło ok. 316 tys. osób, czyli 0,3 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane