• rozwiń

Facebook przyznaje się do błędu

Ugodą zakończyło się we wtorek w USA dwuletnie dochodzenie Federalnej Komisji Handlu (FTC) w sprawie uchybień w ochronie danych użytkowników, popełnionych przez portal społecznościowy Facebook. Portal zobowiązał się do daleko idących zmian.

FTC rozpoczęła dochodzenie w sprawie portalu w 2009 roku, gdy bez powiadomienia użytkowników Facebook zmienił domyślne ustawienia prywatności. W rezultacie chronione dane użytkowników bez wiedzy zainteresowanych stały się ogólnie dostępne.

W ramach zawartej ugody Facebook zobowiązał się, że przez najbliższe 20 lat będzie zezwalać na regularne kontrole ochrony danych przez niezależną komisję nadzorczą. Ponadto portal nie może zmieniać ustawień prywatności bez uprzedniej zgody użytkowników.

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg przyznał na blogu, że decyzja o zmianie ustawień była błędem. Podkreślił, że portal poważnie traktuje kwestię ochrony danych osobowych i chce zapewnić swym użytkownikom pełną kontrolę nad ich danymi. Zaznaczył też, że Facebook już zastosował się do wielu uwag FTC.

Ugodę zawarto bez konsekwencji finansowych dla Facebooka.

\\mtom\k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane