• rozwiń
  • WIG20 2226.47 -0.33%
  • WIG30 2526.05 -0.21%
  • WIG 58745.05 -0.01%
  • sWIG80 11610.99 +0.34%
  • mWIG40 3762.75 +0.42%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:11

Dostosuj

Facebook przegonił Google

Facebook przegonił Google
Foto: TVN24 Foto: Triumf Facebooka nad Google

W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy w historii Facebook wygenerował większy ruch w amerykańskiej sieci niż Google. Jak wynika z badań firmy Hitwise, wejścia internautów na Facebooka stanowiły 7,07 proc. wszystkich kliknięć w amerykańskiej części sieci, a w przypadku Google - 7,03 prc. Jednocześnie ten najpopularniejszy portal społecznościowy okazał się w USA najczęściej odwiedzaną w tym czasie witryną.

Facebookowi zdarzało się już wyprzedzać Google już wcześniej, to zdarzało się jednak dotąd tylko w pojedyncze dni. W ubiegłym roku było tak m.in. w Wigilię, w Boże Narodzenie, Nowy Rok, a w tym roku - w poprzedni weekend 6-7 marca - informuje Heather Dougherty, szefowa firmy Hitwise, zajmującej się badaniem ruchu w amerykańskiej sieci.

Facebook poszybował o 185 procent

Przewaga nad Google nie jest imponująca, ale wystarczy przypomnieć, że Facebook jeszcze rok temu - w analogicznym tygodniu - miał tylko 2-procentowy udziału w ruchu internetowym. Przez 12 miesięcy - jak wylicza Hitwise - odnotował wzrost o 185 proc. W lutym liczba użytkowników tego serwisu na całym świecie sięgnęła 400 milionów.

Trzeba jednak zauważyć, że zyskał również Google - w tym samym okresie udział tego giganta w ruchu internetowym USA wzrósł o 9 proc.

Zyski nadal nieporównywalne

Mimo niekwestionowanego sukcesu Facebooka, finansowy wymiar działalności obu firm wygląda jak walka Dawida z Goliatem: Facebook w tym roku liczy najwyżej na półtora miliarda dolarów przychodów, podczas gdy przychody Google w minionym roku były 16 razy większe.

Zdaniem analityków popularność portali społecznościowych będzie stale rosnąć. Firma Nielsen wylicza, że statystyczny internauta w grudniu spędzał na nich miesięcznie 5,5 godziny - a to aż o 82 proc. więcej czasu niż rok wcześniej.

mon/sj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane