• rozwiń

Facebook pobił eBaya

Facebook pobił eBaya
Foto: TVN24.pl Foto: Facebook podaje, że ma 500 milionów użytkowników

Wartość rynkowa serwisu społecznościowego Facebook wynosi 41 miliardów dolarów - wylicza firma SecondMarket Inc. Taka suma to prawie o 2 miliardy więcej, niż wycena serwisu aukcyjnego eBay. Drożej wyceniono tylko Amazon.com - prawie 75 miliardów dolarów, i Google - ponad 190 miliardów dolarów.

SecondMarket Inc. to platforma sprzedaży akcji nie notowanych na giełdzie. Eksperci podkreślają jednak, że w przypadku firm, które nie są spółkami publicznymi, wyceny powstają na podstawie szczątkowych i niejawnych informacji - są więc mocno szacunkowe.

Facebook w przeciągu kilku lat stał się jedną z najpopularniejszych stron internetowych. Jeszcze niedawno był gorszy od pioniera internetu, spółki Yahoo.com, ale od września 2009 roku jego liczba użytkowników wzrosła o ponad 2/3, z 300 do 500 milionów.

Pojawiają się również pogłoski o ofercie publicznej na akcje Facebooka. Eksperci uważają jednak, że spółka nie wejdzie na giełdę przed 2012 rokiem i na pewno wyceni się wyżej niż na 41 miliardów dolarów. Przychody Facebooka ze sprzedaży reklam mają sięgnąć w tym roku 1,4 miliarda dolarów, w porównaniu do 800 milionów w ubiegłym roku.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane