• rozwiń

Facebook dogadał się ze Skypem

Facebook dogadał się ze Skypem
Foto: facebook.com Foto: Na Facebooku teraz także wideorozmowy

Facebook we współpracy ze Skypem udostępni możliwość wideorozmów - zapowiedział jego twórca Mark Zuckerberg. To odpowiedź serwisu na zaprezentowany niedawno społecznościowy serwis Google+, który taką opcję oferuje już teraz.

Zuckerberg zapowiedział wczoraj wprowadzenie trzech nowości do czatu na Facebooku.

Pierwszą z nich jest nowy pasek boczny z kontaktami. Pokazuje on te osoby, z którymi kontaktujemy się najczęściej.

Druga nowość to tekstowy czat grupowy. Przedstawiciele Facebooka twierdzą, że była to jedna z najbardziej oczekiwanych przez użytkowników funkcji.

Trzecia nowość to możliwość prowadzenia rozmów wideo. Aby nawiązać połączenie ze znajomym, wystarczy wcisnąć przycisk dostępny w profilu znajomego lub ikonkę kamery w oknie czatu. Czat wideo ma być dostępny w 70 językach w ciągu najbliższych tygodni.

Zmiany na Facebooku to odpowiedź Zuckerberga na niedawną premierę Google+ - społecznościowego serwisu giganta z Mountain View. Google+ działa na bardzo podobnej zasadzie co Facebook, ale oferuje kilka dodatkowych opcji. Jedną z nich jest właśnie grupowy czat wideo.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane