• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

Facebook buduje pracownikom luksusowe mieszkania. W planach hotel dla psów

Facebook buduje pracownikom luksusowe mieszkania. W planach hotel dla psów
Foto: Flikr CC-BY-SA/ Robert Scoble Foto: Firma Marka Zuckerberga mnoży przywileje dla pracowników

Facebook buduje w Kalifornii, koło siedziby firmy własne mieszkania, "by jego pracownicy już nigdy nie musieli oddalać się od pracy" - pisze magazyn "Time".

Firma mnoży benefity, którymi obdarza swoich pracowników i tak już luksusowego kampusu Facebooka zwanego Menlo Park. Teraz oferuje zatrudnionym możliwość zamieszkania obok miejsca pracy, "bo któż nie ma dość zachowywania zdrowego rozdziału między życiem prywatnym a pracą?" - ironizuje "Time".

Hotel dla psów i darmowa latte

Facebook zapowiedział, że za 120 mln dol. wybuduje kompleks, który pomieści 394 mieszkania, wliczając w to zarówno spore apartamenty, jak i małe kawalerki.

"Zgodnie ze swoją tradycją, Facebook nie poskąpi udogodnień. Anton Menlo, bo tak będzie się nazywał kompleks, będzie wyposażony w bar, sklep, basen, a nawet centrum dziennej opieki nad psami" zapracowanych mieszkańców - wylicza "Time".

W apartamentach zamieszka około 10 proc. pracowników Facebooka.

"Wielu osobom przyjdą na myśl fabryczne miasta popularne sto lat temu, ale teraz kompleks jest usytuowany pięć minut rowerem od i tak już świetnie wyposażonego kampusu, gdzie oferowane są darmowe lody i kawa latte" - pisze amerykański tygodnik.

Pracownik - dać mu palec, a weźmie całą rękę?

O planach budowlanych Facebooka napisał też w ubiegłym tygodniu "Wall Street Journal", który również przypomina, że na początku XX wieku wielkie amerykańskie firmy budowały dla swych robotników "fabryczne miasta", gdzie pracownicy otrzymywali mieszkania, opiekę medyczną i policyjną, budowano im kościoły i dostarczano na miejscu właściwie wszelkie usługi.

Jednak "spędzanie więcej czasu w zasięgu firmy niekoniecznie jest rzeczą pozytywną (...), minusem może być niewyartykułowane oczekiwanie, że pracownicy będą pracować zawsze" - ostrzega "Wall Street Journal".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane