• rozwiń
  • WIG20 2177.75 +0.60%
  • WIG30 2465.71 +0.58%
  • WIG 57357.42 +0.58%
  • sWIG80 11421.95 -0.24%
  • mWIG40 3639.73 +0.08%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:47

Dostosuj

Europarlament bez polskich biznesmenów

Europarlament bez polskich biznesmenów
Foto: SXC Foto: W europarlamecie nie zasiądzie żaden z polskich przedsiębiorców

Polacy najwyraźniej nie chcą, by ich interesy w Brukseli reprezentowali przedsiębiorcy. Żaden z 74 kandydujących biznesmenów nie zdobył mandatu. Powód? Brakuje im skromności i społecznego zaangażowania - oceniają eksperci w "Pulsie Biznesu".

Według ekspertów, zawinił przede wszystkim kojarzący się w Polsce negatywnie wizerunek biznesmena. Dodatkowo to właśnie przedsiębiorcy obarczani są winą za wywołanie kryzysu gospodarczego. - Afera związana z senatorem Misiakiem sprawiła, że wyborcy oczekują wyraźnej separacji biznesu i polityki - ocenia politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, Rafał Chwedoruk.

Biznesmeni bez szans w "walce politycznej krajowych rywali"

Gazeta podkreśla, że - mimo dobrych chęci - przedsiębiorcy nie mieli szansy na zmianę swojego wizerunku, bo podczas tej kampanii nikt ich nie słuchał. - W tych wyborach nie mógł zaistnieć nikt spoza wskazania partii ani nikt, kto poważnie traktował kampanię - uważa politolog Kazimierz Kik. Jak wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem, tegoroczna kampania do europarlamentu ograniczyła się do "walki politycznej krajowych rywali". - Przedsiębiorcy czy ludzie nauki jako racjonalne osoby w tym nie uczestniczyły - dodaje politolog, który sam - również bez powodzenia - startował z list CentroLewicy.

"Puls Biznesu" zauważa jednocześnie, że w gronie kandydujących przedsiębiorców zabrakło rozpoznawalnych postaci.

mon ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane