• rozwiń

Europa będzie miała swoje Las Vegas

Europa będzie miała swoje Las Vegas
Foto: sxc.hu Foto: Las Vegas? To w Hiszpanii

Amerykańska sieć kasyn Las Vegas Sands planuje zainwestować w Hiszpanii 15 mld euro. Za tę kwotę ma powstać gigantyczne hazardowe zagłębie - europejskie Las Vegas.

Jak pisze brytyjski "Daily Telegraph" Las Vegas Sands jest już w trakcie rozmów z lokalnymi władzami Madrytu i Barcelony. - Chcę stworzyć w Europie takie małe Las Vegas. Mam nadzieję, że będziemy mogli nazwać to miejsce "Europejskim Vegas" albo "Euro-Vegas" - mówi Sheldon Adelson, szef firmy. - Rozważaliśmy ten pomysł jeszcze przed recesją, ale czekaliśmy z tym aż do zakończenia kryzysu. Teraz przyszedł ten czas - dodaje.

"Euro-Vegas" ma dać pracę 180 tys. osób, dlatego oprócz Barcelony i Madrytu o względy inwestora ubiegają się też lokalne władze Walencji i Costa del Sol.

Plany Las Vegas Sand są dużym zaskoczeniem z powodu trudnej sytuacji hiszpańskiej gospodarki. W Hiszpanii ciągle panuje kryzys na rynku nieruchomości, a bezrobocie utrzymuje się na poziomie 20 proc. - najwyższym w Unii Europejskiej. - Należy wspomóc hiszpański rząd - tłumaczy Adelson.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane