• rozwiń

Euro wciąż do nas płyną

Euro wciąż do nas płyną
Foto: TVN24 Foto: Zagraniczne firmy wciąż inwestują w Polsce

Choć na świecie w zeszłym roku widać było już wyraźne oznaki kryzysu finansowego, zagraniczni inwestorzy nie omijali Polski. Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w 2008 roku Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych szacuje na 12-12,2 mld euro wobec 16,6 mld euro w 2007 roku.

PAIIZ spodziewa się natomiast, że zaostrzenie się globalnego kryzysu finansowego spowoduje, iż bezpośrednie inwestycje zagraniczne w 2009 roku powinny wynieść od 7 do 10 mld euro. Jednak agencja uważa, że sytuacja na świecie jest tak skomplikowana, iż trudno jest pokusić się o wiarygodną prognozę.

Według PAIIZ kryzys finansowy na świecie może okazać się szansą dla Polski, gdzie coraz tańszy złoty sprawia, iż koszt inwestycji jest coraz niższy. - Polska jest wciąż atrakcyjna dla inwestorów szukających niższych kosztów koniecznych do przetrwania w czasach kryzysu - czytamy w komunikacie PAIIZ.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane