• rozwiń

Euro już za 4,20 zł

Euro już za 4,20 zł
Foto: TVN24.pl Foto: Euro coraz droższe

Na mało płynnym międzyświątecznym rynku złoty stracił ponad 2 proc., osiągając psychologiczny poziom 4,2 za euro i minimum wobec franka.

O 10:35 euro kosztowało 4,2000 złotego. Jeszcze przed 9:00 płacono za nie 4,0840 złotego.

Frank szwajcarski kosztował dziś nawet 2,7955 zł. Kurs franka był dziś na poziomie z wiosny 2005 r. W 2008 r. złoty stracił już względem tej waluty 25,2 proc.

Mały ruch na rynku

- Rynek jest niepłynny między Świętami i Nowym Rokiem, złoty był w ciągu ostatniej godziny sprzedawany, to właśnie brak płynności mógł spowodować ten ruch - powiedział Andrzej Krzemiński, diler walutowy z Banku BPH. Jego zdaniem w ostatnich dniach roku takie ruchy, ze względu na brak płynności i niskie obroty na rynku są możliwe.

Diler dodaje także, że sentyment dla złotego nadal nie uległ poprawie. - Sentyment jeśli chodzi o złotego jest dosyć negatywny, na razie, póki co, krajowa waluta jest narażona na osłabienie - uważa Krzemiński.

Złoty pozostaje w trendzie spadkowym od końca lipca, kiedy polska waluta osiągnęła wobec euro rekord wszech czasów na poziomie 3,2022.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane