• rozwiń

Euro 2012 rozegra się w Łodzi?

Euro 2012 rozegra się w Łodzi?
Foto: TVN24 Foto: Łódź aspiruje do odegrania dużej roli na Euro 2012

Chociaż do najbliższego stadionu gdzie rozegrają się mecze Euro 2012 jest z Łodzi 130 km, to miasto przymierza się, aby zostać sypialnią i centrum rozrywki i kultury dla kibiców. I ocenia swoje szansę na dosyć spore.

- Liczymy na to, że do Łodzi przyciągniemy piłkarskich kibiców. Miasto może stać się sypialnią dla fanów. Do 2009 r., kiedy będziemy organizatorem mistrzostw Europy w koszykówce i siatkówce, powinno powstać 9 do 13 hoteli cztero i pięcio-gwiazdkowych. Będziemy promować się nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W budżecie miasta zostaną zarezerwowane dodatkowe środki na reklamę miasta – zapowiedziała wiceprezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas spotkania dotyczącego przygotowań miasta całego województwa do imprezy, która odbędzie się za pięć lat.

Zdaniem pełnomocnika zarządu województwa łódzkiego do spraw Euro 2012, Przemysława Andrzejaka, władze regionu będą zabiegały o przyjazd jednej z reprezentacji.
- Nasze województwo ma sporo atutów. Będziemy mogli zaproponować zagranicznym ekipom naprawdę bardzo dobre warunki. W kilku miejscach regionu powstają centra treningowe, m.in. w Uniejowie – mówił Andrzejak.

Władze Łodzi i województwa chcą także zorganizować kilka imprez towarzyszących - m.in. koncerty, festiwal piłki nożnej dla osób niepełnosprawnych, międzynarodowy turniej – Małe Euro 2012 oraz mistrzostwa europy dziennikarzy w piłce nożnej.

- Województwo łódzkie leży pomiędzy Krakowem, Warszawą, Wrocławiem i Poznaniem. Szlaki komunikacyjne, turystyczne będą przecinać nasze województwo, dlatego musimy zaoferować kibicom dodatkowe atrakcje. Wierzę, że w porozumieniu z kilkoma miastami regionu przygotujemy świetne imprezy, które spodobają się sympatykom piłki nożnej – podkreślił Andrzejak.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane