• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Eureko mięknie?

Eureko mięknie?
Foto: TVN24.pl Foto: Ministerstwo skarbu dogadało się z Eureko

Eureko zmieniło strategię negocjacyjną z polskim rządem w sprawie sporu o akcje PZU - twierdzi "Parkiet". Według gazety Holendrom nie chodzi już o to w jakiej wysokości, ale kiedy zostanie wypłacone odszkodowanie.

Źródło dziennika zbliżone do Ministerstwa Skarbu Państwa informuje, że od dwóch, trzech tygodni strona rządowa zauważyła większą skłonność Holendrów do obniżenia wysokości żądanej kwoty, pod warunkiem jej szybszego otrzymania.

Ważniejsze jest już nie ile, ale kiedy - podsumowuje nową strategię Eureko informator "Parkietu". Nie ujawnia o jaką kwotę może obecnie chodzić inwestorowi w PZU. W czerwcu minister skarbu Aleksander Grad mówił w lipcu, że Holendrzy domagają się blisko 40 mld zł. Jak wtedy zapowiadał, rozstrzygnięcie w tej sprawie powinno zapaść w końcu wrzesnia. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Nieoczekiwany efekt kryzysu?

Powodem zmiany nastawienia Eureko może być obecny kryzys na rynkach finansowych i negatywne nastawienie inwestorów do firm ubezpieczeniowych, utrudniające pozyskiwanie finansowania - uważa "Parkiet". Spółki ubezpieczeniowe wykazują gorsze wyniki niż w ostatnich kilku latach. Eureko nie jest wyjątkiem - w pierwszym półroczu jego zysk był o 80 proc. niższy niż rok wcześniej.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane