• rozwiń
  • WIG20 2154.85 -0.06%
  • WIG30 2440.54 -0.06%
  • WIG 56984.79 +0.15%
  • sWIG80 11483.24 -0.05%
  • mWIG40 3648.86 +0.11%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:42

Dostosuj

Erę ciągnie na giełdę?

Erę ciągnie na giełdę?
Foto: TVN24 Foto: Będzie debiut na GPW?

Rewolucja w Erze może być większa niż zapowiadana na najbliższe miesiące zmiana nazwy na "T". Jak pisze "Rzeczpospolita", operator sieci - spółka PTC planuje przekształcenie ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną, a nawet debiut giełdowy.

PTC przyznaje, że szykuje się do zmian.
– Działania takie pozwoliłyby na uproszczenie struktury udziałowej PTC po tym, jak uregulowane zostały kwestie własnościowe i grupa Deutsche Telekom uzyskała kontrolę nad 100 proc. kapitału zakładowego – mówi gazecie Andrzej Pomarański z biura prasowego PTC. Czy pociągnie to za sobą giełdowy debiut? - Na to pytanie nie Pomarański nie odpowiada.

Zebrać pieniądze z parkietu

Według gazeta to jednak dość prawdopodobny scenariusz. I dość opłacalny dla spółki.
– Najczęściej do takiej zmiany dochodzi, gdy założyciel spółki poszukuje zewnętrznego inwestora, w szczególności instytucjonalnego. Fundusze inwestycyjne z reguły inwestują tylko w spółki akcyjne, gdyż jest to najbardziej zaawansowana forma spółki kapitałowej. Ta forma prawna umożliwia także realizację strategii wyjścia z inwestycji przez ofertę publiczną akcji – mówi Mateusz Rodzynkiewicz, partner w krakowskiej kancelarii Oleś & Rodzynkiewicz.

– Istotnym czynnikiem jest zapewne możliwość zaangażowania dużego kapitału oraz relatywnie prostsze metody jego pozyskiwania, np. poprzez emisję akcji lub obligacji – dodaje Jakub Obiegły, partner w kancelarii Grynhoff Woźny i Wspólnicy.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane