• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Enion spotka surowa kara

Enion spotka surowa kara
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Enion spotka surowa kara

Urząd Regulacji Energetyki nie będzie pobłażliwie traktował firm energetycznych, które z różnych powodów nie dostarczały prądu. Jak zapowiedział w TVN CNBC Biznes wiceprezes URE Marek Woszczyk, Enion spotka surowa kara za unikanie wypłacania rekompensat. Chodzi o instrukcję, w której dystrybutor opracował szereg działań mających zniechęcić klientów do ubiegania się o odszkodowanie za brak prądu.

- Jestem po lekturze tej instrukcji i jestem w wielu momentach zaskoczony treścią tejże instrukcji - przyznał w rozmowie z TVN CNBC Biznes Woszczyk. - Powiem w ten sposób: podjęliśmy postępowanie przeciwko Enionowi w tej sprawie, chcemy tę sprawę wyjaśnić - zapowiedział wiceprezes URE.

Enion spotka kara

- W przypadku posługiwania się taką instrukcją, Enion naraża się na przekroczenie tego terminu i mówię tutaj publicznie, spotka go za to surowa kara - zagroził, przypominając jednocześnie, że odbiorcy mają pełne prawo do ubiegania się o rekomensatę, gdy prąd nie zostanie dostarczony. Sprzedawcy energii mają zaś obowiązek rozpatrzenia wniosków o bonifikatę w ciągu 30 dni od daty złożenia reklamacji.

Urząd Regulacji Energetyki sprawdza także dlaczego w ostatnich zimowych miesiącach nastąpiło tak wiele awarii sieci energetycznych. Zakłady energetyczne skarżyły się na wyjątkowo obfite opady śniegu i silne mrozy. Zdaniem wiceprezesa URE to jednak "standardowe" tłumaczenie, dlatego regulator będzie żądał dodatkowych wyjaśnień w tej sprawie.

Siła wyższa wyłączyła prąd

- Wszystkie 14 zakładów energetycznych poddaliśmy tej kontroli. I zakłady wskazują, że była to siła wyższa, nadzwyczajne warunki pogodowe. Na tym etapie postępowania mogę jednak powiedzieć, że będziemy żądali jeszcze dodatkowych wyjaśnień ze strony zakładów, gdyż te są niewystarczające - stwierdził.

Dodał przy tym, że kłopoty z energetyką mogły pojawić się z powodu zbyt bliskiej odległości od zasypanych śniegiem drzew. - Okazuje się, że być może należałoby poszerzać szerokość pasa wycinki drzew, bo same zakłady twierdzą, że na linie wysokiego napięcia kładły się nie tylko drzewa pierwszego, ale i drugiego czy trzeciego rzędu - poinformował.

ktu ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane