• rozwiń
  • WIG20 2240.74 +0.23%
  • WIG30 2538.02 +0.24%
  • WIG 58917.70 +0.17%
  • sWIG80 11590.93 +0.16%
  • mWIG40 3750.32 -0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:15

Dostosuj

ENI wstrzymał wydobycie libijskiej ropy

ENI wstrzymał wydobycie libijskiej ropy
Foto: ENI Foto: Sześcionogi lew ENI dobrze się czuje na piasku libijskiej pustyni

Włoski koncern ENI - największa zagraniczna firma w libijskim sektorze naftowym - wstrzymał wydobycie ropy naftowej. Wciąż jednak produkujemy gaz ziemny na zaopatrzenie tamtejszych elektrowni - powiedział w środę szef włoskiego koncernu.

Prezes ENI Paolo Scaroni powiedział dziennikarzom w kuluarach włoskiego parlamentu, że wydobycie ropy wstrzymano z powodu problemów logistycznych w ogarniętej rozruchami Libii. - Obecnie nasza aktywność ogranicza się obecnie do wydobycia gazu do produkcji elektryczności - powiedział Scaroni.

W poniedziałek Międzynarodowa Agencja Energetyczna podała, że libijska produkcja ropy naftowej niemal ustała z powodu zamieszek przetaczających się przez kraj. Zwykle Libia wydobywała 1,6 miliardów baryłek ropy dziennie. Według dostępnych danych włoski koncern ENI w 2009 roku wydobywał ok. 244 tysięcy baryłek dziennie.

Zdaniem prezesa Scaroniego relacje jego firmy z libijskim państwowym koncernem NOC (National Oil Corporation) nie ucierpiały w wyniku ostatniego kryzysu w tym państwie. - niezależnie jaki system polityczny będzie funkcjonował w Libii, NOC ma kontrakty powiązania z nami, więc nie widzę powodu, dla którego miałyby one być zagrożone - powiedział.

POMOC DLA LIBIJSKICH UCHODŹCÓW - AKCJA PAH
Wschód Libii wolny od reżimu - czytaj relację Reportera 24
ZOBACZ STUDIO 3D: LIBIJSKA REWOLUCJA
ZOBACZ STUDIO 3D: ROPA NAFTOWA-ATUT W RĘKACH KADDAFIEGO
ZOBACZ STUDIO 3D: IMPERIUM FINANSOWE RODZINY KADDAFICH
//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane