• rozwiń
  • WIG20 2190.75 +0.51%
  • WIG30 2482.63 +0.46%
  • WIG 57941.75 +0.56%
  • sWIG80 11594.36 +0.05%
  • mWIG40 3734.24 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:40

Dostosuj

Enea nie liczy na małych graczy

Enea nie liczy na małych graczy
Foto: TVN24 Foto: Zapisy na zakup akcji Enei ruszyły w piątek

Drobni inwestorzy nie wykazują specjalnego zainteresowania akcjami Enei a maklerzy nawet nie przygotowują oferty kredytowej na ich zakup. Mały odzew drobnych graczy jest paradoksalnie szansą na udany debiut i stabilny akcjonariat - pisze "Parkiet".

Zapisy na akcje sprzedawcy energii - spółki Enea - ruszyły w piątek. Wprawdzie wzmożonej aktywności drobnych akcjonariuszy można się spodziewać pod koniec tygodnia, kiedy kończyć się będą zapisy na papiery poznańskiej spółki, to jednak już teraz maklerzy przewidują, że apetyt drobnych graczy będzie umiarkowany.

- Nie planujemy uruchamiania specjalnych produktów w związku z ofertą publiczną Enei. Zainteresowani inwestorzy mogą skorzystać ze standardowej linii kredytowej - tłumaczy Ryszard Czerwiński, wiceprezes Domu Maklerskiego BZ WBK, oferującego papiery poznańskiej spółki.

Rozsądna polityka

Skąd brak zainteresowania spółki inwestorami indywidualnymi? Jak podaje "Parkiet", zarząd Enei w porozumieniu z resortem skarbu, upatrują szansy na sukces w inwestorach branżowych i finansowych. W grę wchodzi m.in. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

To rozsądna polityka - oceniają maklerzy i dodają. - Firma pozyska stabilnych akcjonariuszy, a giełdowy debiut dzięki temu może przynieść sukces.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane