• rozwiń

Enea będzie kupować gaz od Orlenu

Enea będzie kupować gaz od Orlenu
Foto: www.firma.enea.pl Foto: Enea podpisała umowę ramową na hurtowy zakup gazu od PKN Orlen

Enea Trading podpisała umowę ramową na hurtowy zakup paliwa gazowego od PKN Orlen - poinformowała spółka. Celem współpracy z Orlenem jest "zoptymalizowanie kosztów pozyskania gazu dla klientów końcowych". Wiosną spółka przedstawi ofertę sprzedaży gazu skierowaną do małych i średnich firm.

Enea ma już niezbędne koncesje na obrót paliwami gazowymi, a jej odpowiedzialna za handel hurtowy spółka jest członkiem Towarowej Giełdy Energii na rynku gazu.

- Nawiązanie współpracy z największym koncernem paliwowym w Polsce oznacza dla nas możliwość dywersyfikacji dostaw paliwa gazowego dla Klientów końcowych. Z naszego punktu widzenia najważniejsze są: konkurencyjna cena i bezpieczeństwo dostaw, a to może nam zaoferować PKN Orlen - ocenia Grzegorz Kinelski, wiceprezes zarządu ENEA S.A. ds. handlowych.

Pola współpracy

Wiosną Enea zamierza przedstawić ofertę sprzedaży gazu skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw.

"Już wkrótce Enea zaoferuje swoim klientom gaz w formule połączonej sprzedaży energii elektrycznej i gazu (tzw. dual-fuel). Pierwsza oferta będzie skierowana do małych i średnich firm. Będzie ona konkurencyjna w stosunku do ofert innych spółek sprzedających gaz ziemny" - informuje spółka w komunikacie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane